פינטרסט היא רשת חברתית שאתם חייבים להכיר. בארצות הברית היא בעלת פופולאריות מרקיעת שחקים, וגם בארץ היא מפלסת את דרכה בצעדי ענק. כל מי שמציץ ונרשם – מתמכר.

הרשת החברתית הזו מבוססת על לוחות השראה – pin boards – סוג של favorites ויזואלי, אם תרצו. ללוחות אלו ניתן "לנעוץ" (pin) דפי אינטרנט ותמונות מרחבי הרשת, המוצגים בהם בצורה ויזואלית. לכל Pin יש את התמונה שמייצגת אותו. השיטה הזו נוחה בהרבה מרשימת ה-favorites הרגילה בדפדפן, משום שכאן ניתן לראות במבט אחד מה נעצנו.

מעל שכבת לוחות ההשראה, יש את השכבה החברתית – ניתן לצפות ולעקוב אחר לוחות של אנשים אחרים, להגיב ולעשות לייק על ה-Pins שלהם, וכן לנעוץ מחדש (re-pin) את הpins שלהם בלוחות שלכם (סוג של share כמו בפייסבוק). ניתן גם להקים לוחות קבוצתיים אליהם יכולים כמה אנשים לנעוץ.

פינטרסט זו רשת חברתית מבוססת תמונה אשר מאפשרת לגולשים לעשות PIN ובעצם "לנעוץ" תכנים דיגיטליים בלוחות שעם ווירטואלים. אתם כגולשים ברשת החברתית הזו, מקימים לוחות אשר עוסקים ומציגים תחומי עניין שונים, וכל תוכן מעניין שאתם יצרתם או שנתקלתם בו באינטרנט, תוכלו ל"לנעוץ" ולסווג ללוח ספציפי שלכם.

חשיבות מדיניות החינוך בשימוש במדיה חברתית
חשיבות המדיה חברתית בחינוך