שנת הלימודים מתחילה ?

אף שנתוני התחלואה מעידים על מגמת בלימה, מאז החלו הלימודים בבתי הספר וגני הילדים נשלחו רבים לבידוד בשל מגע עם חולה מאומת. יותר מ-41 אלף תלמידים נמצאו חיוביים לנגיף. במהלך החג: 125 איש מתו לאחר שחלו בנגיף.
ב-1 באוקטובר יורחב הפיילוט שנועד לצמצם את כמות הבידודים של תלמידים כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת לקורונה. עם זאת, הקבינט צפוי להתכנס בשבוע הבא ולדון במתווה, ועלול להחליט ליישם את הקריטריונים על כל מוסדות החינוך. זאת, בשל המספרים הגבוהים של התלמידים המאומתים.

במסגרת המתווה של "כיתה ירוקה", בכיתה בה יתגלה תלמיד מאומת ייאלצו כל יתר תלמידי הכיתה לבצע שבע בדיקות – ביום הראשון והשביעי הם יבצעו בדיקת PCR, וביתר הימים בדיקות אנטיגן מהירות. מי שיהיה אחראי על יישום המתווה במוסדות החינוך הם "נאמני הקורונה", שאמורים להתמנות בכל מוסד חינוכי החל מתחילת החודש הבא.

בנט הסביר כי את המטרה שהציב ניתן להשיג בשני אופנים: הבנה משותפת של כולם על הנדרש מהם, וגזרה שהציבור יכול לעמוד בה. "לא משוואות מתמטיות אלא מתווה בהיר ופשוט לביצוע", הוסיף. "הגזרה צריכה להיות כזאת שהציבור יכול לעמוד בה. אם אנחנו משביתים את ההורים מעבודה ואת הילדים מלימודים והתחושה היא של רולטה רוסית – לא עשינו בזה כלום. יש אצלנו נטייה לחשוב שכל החכמה חונה פה. אני לא מאמין בזה. ביקשתי בדיקה השוואתית עם מערכות חינוך מתקדמות במערב: בריטניה, גרמניה וארה"ב, כשהנטייה היא להימנע מבידודים כברירת מחדל ולהחליף אותם במסה של בדיקות אנטיגן".

משרד החינוך מנסה להקדים את כניסתו לתוקף של מודל "הכיתה הירוקה", ומעוניין שהנוהל ולפיו במקרה של תלמיד מאומת לא תיכנס כיתה שלמה לבידוד, יחל כבר אחרי סוכות. לפי המתווה, התלמיד עצמו יישלח הביתה, ואילו חבריו יעברו בדיקות יומיות. מי שיקבל תוצאה שלילית יגיע לבית הספר כרגיל. את הערכות לשבוע הבדיקות יקבל כל הורה בכיתה מבית הספר ברגע שיתגלה כי יש תלמיד חולה. 

חזרה לבית ספר

ממליץ לקרוא מה קורה בעולם בכתבה בגלובס