מה יקרה בשנת הלימודים הבאה

אם תמשך המגיפה כיצד זה ישפיע על התלמידים?

אם תמשך המגיפה קוביד 19 בשנת הלימודים הבאה, והשימוש בלמידה מרחוק יהיה דומיננטי ,  לדעתי זה יגרום נזק לתהליך הלמידה, אבל הלמידה מרחוק היא  הדרך היחידה ללמוד בזמן אסון. הלמידה מרחוק כפי שדנתי בעבר גורמת נזק ללמידה אבל צריך להבין שתהליך הלמידה השתנה, בעקבות הלמידה מרחוק לא צריך להיות פיזית בבית הספר בדומה לתעשייה הלמידה נעשיית מהבית ולא במשרד, במחקרים שונים בארה"ב הלמידה מרחוק פוגעת בריכשת  השכלה. המיומנות הפכה למהפכה לא צריך מחברות אלא מעבד תמלילים , לא צריך תיקים יש מחשב… (בעצם המחשב צריך  תיק) המורה הוא לא בעל הידע אלא המורה הופך להיות מנהל תהליך הלמידה!


כל המידע נמצא באינטרנט
כל המידע נמצא באינטרנט
luz.co.il

נמצא שהלמידה מרחוק היא לא אפקטיבית בהרבה מדינות, למשל אין משמעת של התלמיד ללמוד, המשמעת היא תלויה תרבות לכן היא חשובה בתהליך הלמידה.

הטענה שהלמידה מרחוק תלויה ,בתשתיות אינטרנט ואמצעי קצה, מורים בעלי אורינות מחשב, ותלמיד שרוצה ללמוד. התברר בארה"ב שלמידה מרחוק לא הגיע או כשלה עם אוכלסיות שונות: תלמידים מהמעמד הנמוך ,אנשים עם מוגבליות, מיעוטים, תלמידים עם בעיות קשב וריכוז.

ממליץ לקרוא מאמרים שונים שכתבתי בנושא:

למידה מרחוק

למידה מרחוק 2

זה לא כל כך נעים לראות בית ספר סגור

נמצא שלבתי  ספר יש תפקיד חשוב בגיבוש זיהות עצמית הלמידה מרחוק גורמת לניכור ואיבוד זמכות וזהות עם בית הספר.  בשנה שעברה שבתי הספר היו סגורים נשאלת השאלה האם אנו צריכים מרחבים אלו ללימודים אם הכל אפשר לעשות מהבית, אבל נמצא שהתלמידים מתגעגעים לבית ספר לחברה, ולהדרכה יותר אישית של התלמידים. וכן למורים. (טקסי הסיום המחתרתיים הראו שהתלמידים זקוקים לקשר חברתי).

השימוש ברשתות חברתיות בחינוך הוא צורך חיוני לתהליך הלמידה בזמן קורונה. יש לפתח כלים ולהשתמש בכלים חדשים וטכנולוגיים על מנת לשפר את תהליך הלמידה.

אין  לשכוח הלימודים בבית הספר בזמן קורונה מסכנים את הצוות הלימודי והפצה של הנגיף מהתלמידים לבני משפחתם, בגלל חשש זה אנו נראה גם בשנה הבאה בתי ספר סגורים.

מאמר חשוב בנושא :השםעת הקורונה על החינוך בארה"ב

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp