אמיר לוז רשתות חברתיות בחינוך

בית ספר של הקיץ הגדול כך הכריז משרד החינוך על כוונתו להשלים את החסר מבחינה רגשית ופדגוגית לילדי בית הספר או כדברי יו"ר הסתדרות המורים: "כפי שאמרנו לאורך כל הדרך, בית הספר של החופש הגודל יתמקד בהכלה רגשית ופעילות חברתית לתלמידים באופן וולונטרי.אחרי שנה קשה ומורכבת בצל משבר הקורונה, צוותי ההוראה זקוקים לחופשת הקיץ כמו אוויר לנשימה וגם התלמידים זקוקים למנוחה לא פחות וזאת על מנת שכולנו נוכל לפתוח את השנה הבאה בצורה מיטבית.."

 

לכאורה מה קורה בלימודים בבית ספר הגדול, רוב המורים הם סטודנטים ולא מורים בפועל בית הספר מתפקד יותר כקייטנה מאשר מוסד שבו אמורים התלמידים לרכוש ידע.

בכל עיר הלמידה או הקייטנה  מחולקת בצורנ אחרת תלוי באשכול הסוציואקונומי ובסכום השתתפות ההורים למשל בחולון עירי,

חולון: ראש העיר מוטי ששון החליט ללכת לקראת ההורים בשל שנת הקורונה ולסבסד את המחזור הראשון של הקייטנה. התשלום עד 16:30 עומד על 750 שקלים, למרות שביכולתו לגבות עד 922 שקלים. מי שיירשם עד לשעה 13:00 ישלם 200 שקלים (100 שקלים פחות מהתשלום הרשמי לפי הקטגוריה של העיר), ואילו צהרון ההמשך יעלה 550 שקלים. לרשות ההורים גם מחזור שני עד 9 באוגוסט ב-676 שקלים עד השעה 13:00 ו-458 שקלים עד השעה 16:30. YNET

 

אחרי שנת קורונה ולחימה, השנה הייתה מורכבת שידעה סגרים, למידה בזום וריחוק פיזי וחברתי, במרכז השלטון המקומי ובמשרד החינוך ציפו להיענות גבוהה במיוחד ברישום לבית הספר של הקיץ, אלא שעל רקע החשש מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה – קיים חשש שהורים יבטלו את הרישום כדי להימנע מהידבקויות ומבידודים משפחתיים.
אז נשאלת האם צריך את בתי הספר של חופש הגול לדעתי כן אבל למשה רכשת כלים ולמוד ומר יננו מתקיים בפועל.
מעט מאד מורים משתתפים בפועל בלימוד חומר.
האם יש תמיכה רגשית התשובה היא כן יש מסגרת והי עדין רופפת, איך אמר לי תלמיד כיתה ב' "זה לא בית ספר זה קייטנה".
האם ימשיכו את הלימוד אחרי המחזור הראשון הרוב השיבו שלא…
 
רוב ההורים רואים בתכנית כ "תכנית בית הספר של החופש הגדול פועלת במערכת החינוך זה שש שנים, מתוך הבנה שתלמידים בגיל צעיר זקוקים לקשר מתמשך עם מבוגרים משמעותיים. קשר זה עשוי לתרום לתחושת המוגנות של התלמידים ולהתפתחותם הרגשית, החברתית והקוגניטיבית.
לצערם ההורים רואים שבית הספר משמש כקייטנה לתלמיד של כיף והנאה ופחות תהליך למידה …"
 
 
פעם למדנו בכיתה