בימים האחרונים  בתי הספר נפתחים עמעט בכל שכבות הגיל אבל אין תכנון לחזרה מסודרת לבתי הספר וההתוויות לא מתאימות למציאות!

היום דיברתי עם כמה תלמידים, שאוהבים דווקא את הזום,  לדעתם הזום מביא את העיקר הלמידה לתלמיד, ואין אפילו רעשי רקע כמעט… ואנו מתמקדים בלמידה . רוב התלמידים מסתדרים עם החומר הלימודי. אבל רבים הולכים לשיעורים פרטיים על מנת להשלים את החומר. רוב הלימודים הפפרטיים הם אנגלית מתמטיקה אבל יש גם שיעורי העשרה…
תלמידים שאוהבים להתחיל את הבוקר בכיף,  הם לא  חייביםלמהר ולא להזדרז,  להגיע חבית ספר אוהבים מאד את הלמידה מרחוק. זה מאפשר להם להתעורר בקצב איטי, להתמתח, להתרחץ בלי להילחץ ולהתיישב ליד המחשב בבגד נוח. הם לומדים בסביבה מוכרת ונוחה, מוקפים בחפצים נעימים ואהובים, ואף אחד לא מעיר להם אם מדי פעם נוגסים בכריך או לוגמים מכוס השוקו שלהם.התלמידים אוהבים ללמוד בפינה הכי נוחה להם בבית ,  אם נוח לו ללמוד בישיבה בכורסה, הוא יכול לשבת בה. אם הילד מעדיף ללמוד מהמרפסת או הגינה הביתית, מומלץ שינהג כך. כל מקום שטוב לו, שווה להשתמש בו.

ממליץ לקרוא

ללמוד ב-ZOOM זה כלום? יתרונות וחסרונות בראי של תלמידים, הורים ומורים.
וגם את זה רגע על הזום.

אחד הדברים שהמורים עשו, על מנת לשפר את הקשר עם התלמיש זה השימוש במיוט על מנת להשתיק תלמידים מפריעים.
התלמידים מוסיפים, יתרון נוסף הוא שהימים קצרים יותר, לומדים פחות שעות בכל יום וזה מותיר זמן רב יותר לתרגול אישי, למנוחה או לתחביבים.(שחלקם נעשים בזום)

היום למשל יש לנו מסיבה בזום הכיתתי…ארה אחת התלמידות

אז יש ילדים שאוהבים את הלמידה בזום!

למידה מרחוק בצל הקורונה
הלמידה השנה תהיה שונה יש יותר דגש על למידה מרחוק

אחד הקשיים בניהול הסיכונים במוסדות חינוך נובע ממחסור במידע על היקף ההתפשטות של הנגיף בבתי ספר, שקשור לכך שילדים נוטים לא להראות תסמינים של המחלה. אם התגלה חולה COVID-19 אחד בבית הספר, כמה חולים אסימפטומטיים (אנשים שנדבקו אך לא מציגים תסמינים) נוספים קיימים? כל עוד לא ברורה התשובה לזה, קשה לענות גם על שאלה בסיסית נוספת: מה עושים כשמתגלה חולה קורונה בבית הספר? בארץ מכניסים לבידוד של הקפסולה והמורה.. דבר הפוגע בלמידה הרגילה..

הציפייה היא שרוב בתי הספר ייפתחו מחדש לקראת האביב , עם הגבלות למניעת הדבקה כגון חבישת מסכות, הקפדה על היגיינה ושמירה על ריחוק פיזי והעיקר חיסון אנשי צוות (מורים וכח הוראה-הכולל מזכירות) חיסון התלמידים בכיתות הגבוהות וברגע שיאושר לחסן את התלמידים הצעירים יותר  על ידי המוסדות הרלוונטים.

אחרי שחזרנו  ויש לנו נסיון האם משרד החינוך והשר שעומד בראושו האם הם באמת הסיקו מסקנות איך יתקיים שיעור במערכת החינוך ואיך להשתמש בכלים בתהליך הלמידה מרחוק, מה עובד ומה לא בתהליך הלמידה מרחוק. ואיך ממשיכים ללמד מרחוק גם בשגרה…

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp