מערכת החינוך וטיכנולוגיית המידע

מערכת החינוך וטיכנולוגיית המידע

מערכת החינוך בישראל היא מהמפגרות בעולם בנושא שימוש באמצעיים טכנולוגיים במערכת החינוך, ולכן על מנת לשלב מערכות טכנולוגיות במערכת החינוך נדרש אגף התקשוב במשרד חינוך על הטמעת מחשבים וטכנולוגיית המידע , רשתות חברתיות בבתי הספר בארץ.

אמצעים טכנולוגיים

במחקר שנערך ומצא כי השימוש במחשבים ובטכנולוגיית המידע בבתי ספר  היא מהנמוכה בעולם ויחס מחשבים לתלמיד הוא מהגרועים במדינות ה OCD  ואנו נמצאים הרחק מהאחורה. נמצא למשל במחר כי למרבית מהתלמידים יש אמצעיים טכנולוגיים בבית , הטובים יותר מאמצעיים הטכנולוגיים הנמצאים במוסדות החינוך , הכוללים הן מחשבים והן אמצעים הכוללים רשתות אינטרנט -תקשוב.

בישראל רוב האוכלוסייה משתמשת במערכות מחשוב הטובות יותר ממערכות מחשוב בבית הספר ,מי שמערכת המחשוב בביתו נמוכה מהרמה הבית ספרית שגם ככה היא נמוכה אין לו סיכוי להשתלב במערכות התעשייה עתירת הידע .

חשיפת התלמידים לרשת האינטרנט במערכת החינוך הישראלית, היא מהנמוכות בעולם המערבי קצב הגלישה בישראל ובבתי ספר הוא מהנמוכים בעולם. מהירות הגלישה הממוצעת היא קצת פחות מ 10 מגה.

מערכת החינוך איננה בנויה למערכות הנמצאות במשק

מערכת החינוך איננה בנויה למערכות הנמצאות במשק

בהרבה מבתי הספר הישראלים אין מערכות WIFI , כלומר גלישה אלחוטית ברשת האינטרנט בבית הספר וגם לאלה שיש הם במרחב קטן בבית הספר, היום שרוב הגלישה באינטרנט נעשית באמצעות טאבלטים וטלפוניים סלולרים , לא השכילה מערכת החינוך לעבור בשימוש בהתקנים אלו במערכת הלימוד הבית ספריים ורוב הלימודים נעשים עדיין במחשבים נייחים הכוללים מערכות הפעלה ישנות (XP) ומחשבים שעבד עליהם הקלח, הצטיידות במחשבים במערכות חינוכיות ובטכניים דיגיטליים הם בתחילת הדרך, מערכת החינוך איננה משיגה את קצב ההתקדמות בעולם המערבי ,מערכת החינוך  נמצאת הרחק מאחור ובפיגור רב מאמצעיים הטכנולוגיים הנמצאים בתעשייה  , ולכן לדעתי הלימודים תוכנן והאמצעיים לא נותנים לבוגרי מערכת החינוך את הכלים להשתלב במערכת הטכנולוגית של המשק ישראלי והמערבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *