TIKTOK

טיקטוק יצאה לשוק ב-2016, אבל נדמה ש-2019 תזכר לעד כשנה שבה היא נכנסה לתודעה הציבורית ברחבי העולם. האפליקציה הסינית המדוברת צברה את מספר ההורדות הגדול ביותר בארצות הבאית והגיעה למיליארד הורדות ברחבי העולם בפברואר השנה. צמיחתה המטאורית אף העלתה את החשד שכלי כל כך פופולארי בידי חברה סינית, המחויבת לפי חוק למסור מידע לממשלה בביג'ינג מהווה סכנה לביטחון הלאומי בארצות הברית.

כמחצית ממשתמשי טיקטוק הם בין גילאי 16 ו-24 ורובם המוחלט של אלה משתמשים באפליקציה מדי יום,
כך שאין זה מפתיע שהיא הוכרזה כרשת החברתית החדשה של דור ה-Z. עבור מי מאתנו שכבר עבר את גיל 25, היה נדמה בתחילה שמדובר בעוד מושג אופנתי שייעלם מהאופק כאשר יגיע טרנד חדש. אבל נראה שטיקטוק לא הולכת לשום משום והגיע הזמן שמשווקים יכירו את ההזדמנויות שהאפליקציה טומנת בחובה עבורם.TikTok היא אחת האפלקציות המורדות בעולם רוב המורידים הם צעירות עד גיל 35 (ארה"ב).ם למעלה מ-800 מיליון הורדות ועשרות מיליוני משתמשים פעילים, נראה שטיקטוק כאן כדי להישאר, לפחות לתקופה הקרובה. לפי נתוני החברה, כ-90% מהמשתמשים פעילים בה יותר מפעם אחת ביום, מה שהופך אותה לרשת "דביקה" ויעילה במיוחד בהפצה של תכנים לקהל היעד הרלוונטי.


https://www.oberlo.com/blog/tiktok-statistics


טיקטוק היא רשת חברתית ויזואלית,רואים סירטונים עמו יוטיוב אבל מודבלים לדקה האפליקציה מזכירה במידה רבה את אינסטגרם, עם שינוי אחד משמעותי: אפשר לפרסם בה אך ורק סרטוני וידאו . העובדה שהרשת מבוססת על וידאו, מציבה חסם כניסה בפני המשתתפים. אם בפייסבוק אפשר להסתפק במילים, ובאינסטגרם בתמונות, טיקטוק דורשת מהמשתתפים הרבה יותר השקעה ביצירת התכנים. נמצא שמשתמשי טיקטוק הכנסתם גדולה יותר מאשר משתמשי רשת חברתית אחרת. יש בה מגוון כלים מובנים ליצירה של סרטוני הווידאו והוספת מוזיקה ואפקטים שונים, והמשתמשים יכולים ליצור קטעי וידאו קצרים (3-60 שניות) שחוזרים על עצמם בריפיט. הסרטונים המוצלחים והאהודים ביותר הם אלו שכוללים תוכן מסקרן ובעל ערך (גם אם "רק" בידורי), אלו שערוכים ומוגשים בצורה טובה, ומנצלים היטב את הפלטפורמה והשפה הוויזואלית והתוכנית שלה.(טל נברו) מוסיפה,טיקטוק היא זרם אינסופי של סרטונים המועלים על ידי המשתמשים. כל אחד שמוריד את האפליקציה יכול להשתמש בה כדי להקליט, לערוך ולשתף סרטונים קצרים בני 15 או 60 שניות עם רקע מוזיקלי ואפקטים. הרבה מהסרטונים שזוכים לפופולריות עוסקים במוזיקה ושירה בסגנון קריוקי. זה לא מפתיע לאור העובדה שטיקטוק היא למעשה התפתחות של גרסא מוקדמת יותר בשם musical.ly. טרנדים מרכזיים נוספים הם הומור משונה, בדיחות פיזיות ואתגרים שהמשתמשים חוזרים עליהם בגרסאות שונות. הסרטונים עצמם נעים בין בדיחות קצרצרות לפוסטים מתוכננים וערוכים המעבירים סיפור.
משתמשי האפלקיציה טיקטוק שוהים בה 52 דקות מדי יום
כדי לראות מה אפשר לראות ב 60 שניות ואלו סרטים הכי ויראלים ברשת ממליץ לקרוא את הכתבה הזאת בניוזוויק:
https://www.newsweek.com/most-viewed-tiktok-videos-2019-vir…
השימוש בטיקטוק בהוראה הוא ידש יחסית אך נמצא מאד מעניין לדוגמא:
https://www.calcalist.co.il/…/arti…/0,7340,L-3825593,00.html
מורים צעירים רבים (עד 35) משתמשים בטיקטוק ככלי קל ומהיר שנועד לשפר את ההבנה של הילד:
https://youtu.be/t56Vd0eMVbE

10 האפליקציות שהורדו ב 10 שנים האחרונות

שימוש TIKTOK על פי גיל והכנסה

שימוש על פי גיל טיקטוק מראה שהאפליקציה שייכת לצעירים

טיקטוק היא אפלקציה של צעירים יותר נכון של צעירות עד גיל 25

לסיכום אנו רואים שמספר המשתשמשים באפליקציית TIKTOK גדל כל הזמן ושנת 2020 היא שנת הפריצה של האפליקציה, אנו רואים שהצעירים משתמשים בה ויש לחשוב על קהל היעד הזה בנושאי חינוך, כפי הנראה מורים שמשתמשים באפליקצית טיקטוק הם מורים צעירים עד גיל 35. עם התרחבות השימוש בטיקטוק כרשת חברתית נמצא שיש לה מקום חשוב בתהליך הלמידה בבתי הספר .https://www.learningliftoff.com/tiktok-in-the-classroom/

סרטוני וידאו וריאלים בטיקטוק

טיקטוק בביהס

10 המדינות שמשתמשות הכי הרבה באיק טוק