הילדים שלנו מכורים למסך

הילדים שלנו מכורים למסך

הילדים שלנו מכורים למסך, אם בעבר היו הילדים מעבירים את הזמן בבלוי במשחקי ספורט, או בילויים חברתיים ,נמצא במחקר בריטי המתמחה בילדים נמצא ,כי ילדים מ"בלים"  לפחות 6.5 שעות מסך  .

במחר דומה נמצא שרק לפני  20 שנה בילו הילדים  רק 3 שעות כלומר עליה של יותר מ 100% בשימושי מסך (שימושי מסך מוגדרים כשימוש בטלווזיה, קונסולות המשחקים, ,טלפון נייד , טאבלט ומחשב)

לפי המחקר המספר שימוש של בני העשרה הוא שמונה שעות בממוצע , אפילו נמצא שבני הנוער לא רק רואים טלווזיה אלא באותו זמן הם גם גולשים באינטרנט.

רוב הילדים מבלים את זמן המסך שלהם מול הטלויזיה אבל נמצא כי חדירת הטאבלטים , והניידים לגיל הרך גודלת והולכת בקרב הילדים מתחת לגיל 8 .

נמצא גם שאת החדשות מוצאים  בני הנוער בעיקר ברשת , מה שבעבר מצאו בני הנוער מידע חדשותי בעיתונות הכתובה. כמו כן נמצא שיש ירידה בקריאת מגאזינים של בני הנוער (כמו "מעריב לנוער" ).

השימוש במדיה חברתית ובזמן מסך גדלה  בקרב התלמידים בימינו.

השימוש במדיה חברתית ובזמן מסך גדלה בקרב התלמידים בימינו.

המחקר מצא כי הילדים כבר לא אוהבים תקשורת מילולית למשל השימוש בתכונה הויזואלית שבו רואים את החברים איננה אהודה על בני הנוער, כמו כן בני הנוער החלו להעדיף תקשורת המבוססת על הקלדת טקסט או איקונים על פני תקשורת מילולית הכוללת שיחת טלפון פשוטה.

התלמידים של היום אוהבים להשתמש באפליקציות השומרות על פרטיותם כדוגמת ווטסאפ מסנג'ר של פייסבוק שימוש בקבוצות סגורות בפייסבוק. התלמידים אוהבים להשתמש  בתמונות איקונים על מנת להביא את דעתם. או בשימוש בקיצורי מילים, נמצא במחקרים אחרים על ירידה ביכולת בשימוש המילה הכתובה  בכתיבת טקסט.

הילדים שלנו מכורים למסך רוב התקשורת בניהם ואליהם נמצאת  דרך מסך השימוש במדיה דיגטלית הוא חיובי אבל יש לו גם השלכות שליליות וגם פוגעניות .(נרחיב בפוסט אחר על סכנות הרשת). לכן יש לקחת בחשבון את השימוש במדיה  הדגיטלית מבחינה עסקית או חינוכית שתפנה לילדים כי הם משתמשים בזמן מסך רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *