שימוש בסמרטפון גורם לניכור

שימוש בטלפון סוללרי גורם לניכור. בוודאי שמתם לב שכל משפחה שיושבת לאכול פותחים כל אחד מחברי המשפחה את הנייד  ואין אינטראקצייה של דיבור בין בני המשפחה.הכי מצחיק שלפעמים האינטראקציה היחידה היא השימוש בתוכנת וואטסאפ על מנת להעביר מסר. המסר בדרך כלל איקוני ומשתמש באימוג'י על מנת להביע רגשות. בשנים האחרונות, הפך הטלפון הסלולארי למכשיר תקשורת רב תכליתי המאופיין בטכנולוגיות מתקדמות המשתנות בקצב מהיר. השימוש בישומון הוא מאופיין על ידי קבוצת גיל למשל רוב התלמידים משתמשים באינסטגרם ובקרב המורים פחות…

יש הימנעות להשתמש באותה רשת חברתי למשל הילדים אמרו לי שהם לא בפייסבוק כי ההורים  שם. ואנו עדים למשל כי שימוש  בצ'אט הוא תלוי גאוגרםיה  למשל בארה"ב משתמשים במסנג'ר יותר בוואטסאפ.. לעומת ישראל שהיא משתמשת בוואטסאפ יותר מאשר מס'נגר.

ראיתי גם שיותר תלמידים שולחים הודעות דרך האינסטגרם. מכו נובע שהשימוש בערוץ התקשורת הוא תלוי חברתי  וכל חברה משתמשת בערוץ ההתקשרות הנוח לה ביותר.

אנו עדים כי השימוש בנייד גורם פחות ופחות לשימוש בכתב, ויותר שימוש בתמונות או בהקלטת קול על מנת להעביר את המסר. השימוש בנייד חודר למערכת החינוך אבל האם השימוש בו באמת גורם לאינטראקצייה חיובית בין התלמידים לבין עצמם ובין התלמידים למורים ממליץ לקרוא כתבה זאת.

לסיכום  שימוש בטלפון נייד במערכת החינוך, יכול להיות שהוא יעיל אבל נמצא שיש שימוש םוחת בשפה המדוברת. אנו עדים לשימוש מוגבר בתמונות איקונים  וסרטי וידאו על מנת להעביר מסרים ורגשות.