שאלה האם יש שימוש במדיה חברתית בחינוך?

שימוש במדיה חברתית בחינוך

בשאלה האם יש שימוש במדיה חברתית בחינוך? נמצאתי בעוד התלמידים טובעים ושולטים ברשת החברתית המורים יש להם בקושי חשבון בפייסבוק או כמו שאחד התלמידים אמר שימוש במדיה חברתית בחינוך  פופולארי בקרבנו אבל לא בקרב מורנו. (אחד התלמידים אף אמר שלמורים יש בורות טכנולוגית) התלמידים נשתמשים ברשת החברתית לא רק לצרכי לימוד אלא ליצירת קהילות וחלקם אף למשחק.

87% מהמורים בארה"ב  אינם מעורים או משלבים את הרשתות החברתיות בתהליך החינוכי.,אך המורים לא יודעים איך להתמודד עם רשתות חברתיות, ואיך להשתמש בטכנולוגיה זאת במערכת החינוך.

המורים גם בארה"ב וגם בארץ חוששים לשלב את הטכנולוגיה הזאת מצד אחד עם אתה ברשת חברתית אתה חשוך ויודעים עליך יותר פרטים ממה שהמורים רוצים לתת המורים אומרים שמעמד המורה נחלש כי הוא בעצם חבר של התלמידים ולא יודע או לא יכול לנהל את תהליך הלמידה.

shutterstock_137092964

משרד החינוך מעודד את המורים לא להשתמש ברשתות חברתיות בעצם מוציא את חבותם לכן אני חושב על 3 טיפים למורים הרוצים להשתמש במדיה חברתית:

1. הפרידו וצרו 2 זהויות אחת מקצועית  והשניה אישית שאותה אינכם חושפים לציבור.

2. לתת שקיפות ולהיות מוכן לומר להורים ולהסביר  למה אתה רוצה שמערכת של הרשתות החברתיות תשמש בתהליך הלימודי ולקבל את אישורם.

3. להיות מתואם ולקבל אישור לפעולה בשימוש במדיה החברתית ממנהלים שלכם.

ההיתי ממליץ לכם לקרוא את המאמר הבא המראה שימוש ברשתות חברתיות החינוך:

האם ידעתם כי 96 אחוזים מתלמידים בדו"ח יש גישה לאינטרנט תוך שימוש בטכנולוגיות רשתות חברתיות, וכי שלושה מתוך חמישה (59 אחוזים)  משתמשים בכלים אלה כדי לדבר על נושאי חינוך באינטרנט?