החלטת ועדת החינוך של הכנסת מהיום-BYOD לא בבית ספרנו

החלטת ועדת החינוך של הכנסת מהיום-BYOD לא בבית ספרנו

ועדת החינוך של הכנסת: רכישת טאבלטים במסגרת סעיף "רכישת שירותים מרצון" אינה חוקית.
יו"ר עדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי: על משרד החינוך להפסיק את התוכנית לאלתר
"רכישת טאבלטים במסגרת סעיף רכישת שירותים מרצון בתשלומי ההורים – אינה חוקית, זאת משום שהנהלת בית הספר חייבת לקבל את הסכמת כל ההורים ולא כך הדבר", כך אמרה הבוקר (יום ג', י"ג תמוז תשע"ה, 30 ביוני 2015) היועצת המשפטית של ועדת החינוך, עו"ד מירב ישראלי. בעקבות קביעתה דורש יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) ממשרד החינוך להפסיק לאלתר את הפיילוט של למידה באמצעות מסכי מגע ניידים המתקיים בעשרות בתי ספר בארץ. "משרד החינוך רתם את העגלה לפני הסוסים ועשה זאת בניגוד לחוק וללא בקרה ומחקר. נפנה למבקר המדינה שיבדוק את טענות ההורים בדבר הסכנות הבריאותיות והפדגוגיות וכן בדבר הפגיעה בעיקרון השוויון".
הדברים נאמרו במסגרת דיון שהתקיים הבוקר בוועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת בנושא הפרת חוק השאלת שספרי לימוד בבתי הספר שיזמו חברי הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני), ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו) וח"כ מיכל רוזין (מרצ). בדיון השתתפו הורים לתלמידים מבתי ספר שלומדים על פי התוכנית. ברכת קלימשטיין לוי, אמא לתלמידים מהוד השרון: " אנחנו באנו לכאן בכאב של הורים שאיבדו אמון במערכת החינוך הממלכתי. האמנו באחריות ובסמכות שלה, אבל כשראינו את הפרויקט הזה שמשתולל לנגד עינינו והלחצים על ההורים והקלישאות הנבובות בדבר התאמה למאה ה-21 , איבדנו אמון. יש חינוך ויש ג'ונגל של פקידים במשרד החינוך שמכריחים את ההורים לרכוש טאבלטים באלפי שקלים. אנחנו מודים לוועדה שהקשיבה לטענותינו".
ח"כ שאשא-ביטון הוסיפה: "ניתן ללמוד למידה משמעותית גם באמצעות מחשבים נייחים וללא קרינה מיותרת. התוכנית נכנסה לפני 20 שנים ומאז מישהו שכח לעדכנה".

מתוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *