ביטול בית הספר

ביטול בית הספר

לדעתי, אנו מתקרבים לימים בהם השימוש בבית הספר, כפי שאנו משתמשים כיום, יעבור מהעולם. החינוך המסורתי כפי שהיה קיים  כבר אינו כל כך רלוונטי למערכת החינוך של המאה ה-21.

מערכת החינוך צריכה לנצל את הטכנולוגיה הקיימת על מנת להעביר תכניים חינוכיים שממנו נובע ביטול בית הספר כמוסד חינוכי  והפיכתו למרכז ידע ומידע.

עם המצאות הטכנולוגיה אין אני רואה את החובה ללמוד במקום מסוים, בזמן מסוים , דבר מסוים, ולכן תהליך הלמידה  יהיה משולל מקום, זמן ואף במיה מה תוכן. מטרת החינוך הוא ליצור תלמיד שיהיה בעל תעודת בגרות  שתיתן לו את הכלי להתקבל למוסד אקדמי על מנת להוציא תואר שיתן לו את היכולת להשתלב בשוק העבודה.בתי הספר בעתיד מטרתם העיקרית  הם כמוסד לינוכי ומוסד שמקנה ידע, אך יש לשם לב לא כל מי מקנה ידע הוא מחנך, ולא כל מחנך מקנה ידע.
בית הספר העתידי מטרתו תהיה להכשיר את אזרח העתיד, במאמר מוסגר יש להכשיר את התלמיד להיות אזרח קונפורמי ואף אפילו צייתן .

מערכת החינוך:  דוגלת כן לשימוש לימודי לא לשימוש חברתי

ביטול בית הספר יאפשר להכשיר את התלמידים ללמוד את החומר הרלוונטי על מנת להצליח בעולם העבודה.. בית הספר יהפוך למרכז למידה ומרכז חברתי שמטרתו ליצור דורות של לומדים, תפקיד המורה יהיה לנווט ולנהל את תהליך הלמידה של כל פרט ופרט. הצוות הפדגוגי יהיה חייב לדעת להשתמש בטכנולוגיה על מנת להעביר את תכני החינוך לתלמיד.

ביטול בית הספר כמוסד הקיים כיום לדעתי לא ישרוד את המאה העשרים ואחת וביטול בית הספר הוא כורח המציאות של החברה התעשייתית של המאה הנוכחית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *